Casanova Espressomaskiner
Art.Nr: EP000022
Antal: 1 st
“Se datablade for mere information.”
Kontakt os venligst direkte for yderligere prisoplysninger – info@cytex.dk

0,00kr. exkl. Moms
Ekskl. Moms.
Espressomaskiner – 1, 2 eller 3 grupper
Vores professionelle espressomaskiner findes i flere modeller og størrelser, der passer til forskellige behov og virksomheder. Du kan vælge mellem elektroniske modeller med programmerbar knapliste til præcis styring eller semiautomatiske modeller med klassiske knapper til nem anvendelse.
Maskinerne er udstyret med kobberkedelkegler i kapaciteter fra 4 til 21 liter, alle med termostattstyrede kredsløb, som sikrer ensartet temperatur og høj effektivitet. De traditionelle bryggrupper er temperaturkompenserede og vejer 4,4 kg, hvilket garanterer stabil varme og konsistent bryggningskvalitet ved hver brug.
Disse maskiner er det perfekte valg for caféer, restauranter og barer, der ønsker at servere espresso og kaffedrikke af højeste kvalitet.



























































